Головна » Статті » Мої статті |
Тема: С.О. Єсенін « Біла береза» та інші вірші про природу Мета : Освітня: познайомити учнів з основними відомостями про життя російського поета С. О. Єсеніна, «співця російської природи», проаналізувати вірш « Біла береза», порівняти оригінал з художнім перекладом В. Сосюри, закріпити поняття « вірш», «тема», « ідея», «епітет», «метафора», « пейзаж»; Розвивальна :розвивати аналітичні навички, навички компаративного аналізу, виразної декламації віршів; Виховна: виховувати естетичні смаки, любов до природи. Обладнання: тексти вірша « Біла береза» Єсеніна, художнього перекладу В. Сосюри, картини Анни Іванової , уривки пісень на вірші Єсеніна, малюнки учнів. Хід уроку І Актуалізація опорних знань, умінь і навичок. « Мозковий штурм»( на дошці плакат « Наші результати», на якому діти вішають смайлики за правильні відповіді)
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Чому я обрала саме пейзажі? ( Ми вивчаємо тему « Природа у літературі») Так, і сьогодні ми її продовжимо і познайомимося з талановитим поетом сусідньої держави Росії С. О. Єсеніним, якого називають « співцем російської природи.» Повідомлення теми, мети.( під музику) Сьогодні на наші літературні посиденьки завітають гості. Це журналіст Анастасія та сам поет Сергій Олександрович Єсенін (заходять до класу). « Інтерв‘ю з автором» Виразне читання вірша « Белая береза» вчителем. Словникова робота. Обмін враженнями. « Хвилинка милування» прослуховування уривку аудіозапису пісні « Біла береза» Аналіз вірша. Олюднення Пора року, тема, ідея.Анна Іванова Епітети, метафори, порівняння. Хвилинка енциклопедиста. Хвилина релаксації ( під музику пісні на вірші Єсеніна) Порівняльний аналіз оригіналу з перекладом Сосюри Висновок Конкурс на кращого читця віршів Єсеніна Рефлексія Усне словесне малювання. Мікрофон. Підсумок. Домашнє завдання. | |
Переглядів: 1424 | |
Всього коментарів: 0 | |